ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Tereyağı

Gıda ürünleri arasında yemeklere lezzet katan ve aynı zamanda sağlıklı bir şekilde yemeklerin pişirilmesini sağlayan yağlar arasında tereyağları bulunmaktadır. İnsanların yaşamlarına sağlıklı şekilde devam edebilmeleri için çok çeşitli gıda maddelerine ihtiyaçları bulunmaktadır. İnsan vücudunun düzenli olarak protein, karbonhidrat, vitamin, mineral ve yağ alması gerekmektedir. Bu nedenle beslenme, insanın yaşamının sağlıklı bir şekilde devam etmesi için ve vücut direnci kazanması için çok önemli görülmektedir. İşte bütün bu vitamin, mineral, kalsiyum, protein, yağ ve karbonhidrat gibi besin kaynaklarını insanlar vücutlarına gıdalarla almaktadır. Günümüzde besinlerinin çoğu katkı maddesi içerdiği için mümkün olduğunca doğal ve katkı maddesiz ürünlere ulaşmak gerekmektedir.

Tereyağı işte insan için sunulan en doğal ve sağlıklı gıdalar arasında yer almaktadır. Tereyağı ile yapılan yemekler çok lezzetli olmaktadır. Aynı zamanda aşırı olmamak şartıyla tereyağı tüketilmesi insan sağlığı için oldukça yararlıdır. 

Mandıra Tereyağı

Tereyağı satın alırken organik olmasına ve içerisinde katkı maddesi bulunmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Fabrikalarda üretimi yapılan tereyağları hijyen olarak çok iyi olsa da tereyağının çok daha lezzetli olması için doğal yollarla üretilmiş olmasına dikkat edebilirsiniz. Mandıra tereyağı olarak bilinen tereyağları yüksek yaylalarda beslenen hayvanların sütleri ile yapılan bu tereyağlarının lezzeti de oldukça farklı olmaktadır. Mandıra tereyağlarında yağın yapılışında soğuyan malzemenin olgunlaşma ve ayrışma evresi ile bu yağ içindeki sıvılaşan yağ kürecikleri tekrar katılaşarak kristalleşir. Bu aşamada tereyağı ortaya çıkar. Uygulanan işlemler tereyağına kendine özgü tat ve aroma katmaktadır. Makineler içerisine alınan malzeme, yayık sistemine benzer bir sistemle, karıştırılır. Temizlenir ve tereyağı elde edilir. İşte bu şekilde yapılan mandıra tereyağlarının tadı oldukça farklı olmaktadır.

En iyi Tereyağı Nasıl Anlaşılır?

Her gıda maddesinde olduğu gibi tereyağında da farklı kalitede ve farklı lezzette üretim yapılması söz konusu olmaktadır. Benzersiz lezzetinin yanı sıra içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde sağlıklı bir besin maddesi olan tereyağı çeşitli şekillerde sunulmaktadır. Tereyağları, sarı beyaz renklerde ortaya çıkmaktadır. Renk farklarının nedeni sütten ve sütün alındığı hayvanın tükettiği besinden kaynaklanmaktadır. Çayır hayvanlarından elde edilen süt ile yapılan tereyağları genellikle sarı renkli olurken suni gıda maddeleriyle beslenen hayvanların sütünden elde edilenler ise renksiz ve sağlıksız olmaktadır.  En iyi tereyağı diyebileceğimiz yağlar kimyasal içerik barındırmayan doğal yapısı sayesinde rengi hafif sarı ve beyaz olarak kullanıcılarına ulaşmaktadır. 

Tereyağı Neye iyi Gelir?

Tereyağının ana maddesi süt olduğundan yüksek miktarda kalsiyum içerir. Bunun yanı sıra suda çözünen vitaminlerin emilimini kolaylaştırır.  Dengeli şekilde tüketilmesi tavsiye edilen tereyağlarının faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Eklem romatizmalarını rahatlatarak kireçlenmeleri önlemektedir. 

  • İçerdiği antioksidan sayesinde zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlamaktadır.

  • Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı direnç kazanılmasını sağlamaktadır.

  • Kanser riskini azaltarak hücrelerin dağılmasını engellemektedir

  • İçerdiği bileşenler göz sağlığını destekler. 

  • Vücut asit dengesini sağlar, kalp ve damar sağlığına iyi gelir. 

  • Sindirim sistemini düzenler. 

  • Kötü kolesterolün artışını engeller. 

  • İltihap giderici ve antimantar özelliğe sahiptir.

  • Kemik sağlığını korur. Yaşlılıkta kemik erimesi ve kamburluk gibi hastalık risklerini azaltır. 

İçerisinde bol miktarda kalsiyum, sodyum, potasyum, A ve C vitamini, karbonhidrat, demir, lif ve protein barındırması sebebiyle tereyağı beden sağlığı için oldukça faydalıdır. Bu gıdanın organik olarak ve dengeli bir şekilde tüketilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Yemeklere Lezzet Katan Tereyağlar

Tereyağı, Türk mutfağında ve dünya mutfağında birçok yemeğin hazırlanışında kullanılmaktadır. Yemeklerin temel lezzet katan öğesi olmasının yanında yemeğin kıvamında pişmesinde de tereyağının etkisi bulunmaktadır. Tereyağı yemeklere lezzet insan bedenine sağlık katmaktadır. Günün her saatinde kullanılabilmektedir. Yemeklerin yapımına başlandığında kavurma ve ön hazırlık aşamasında kullanılmasının yanında sosların içinde de tereyağı kullanılmaktadır. 

Tereyağı yemeklere lezzet katmasının yanında kahvaltılarda da bal ve kaymak ile birlikte tüketilmektedir. Tatlı tuzlu birçok yemekle birlikte bu yağlar kullanılmaktadır. Pilav, makarna yapımında tereyağı kullanılması yemeklerin lezzetine lezzet katacaktır. 

Kalitesiyle Ön Plana Çıkan Tereyağlar: Kasera’da

Süt ve süt ürünlerinin satışlarının yapıldığı ortamın hijyenik olması ve gelen ürünlerin soğuk zincirinin kırılmaması gerekmektedir. Bu konuda tüm detaylara dikkat eden Kasera sofralarınıza kaliteli ürünlerin bozulmadan getirilmesini sağlamaktadır. İnsanlar hızlı ve pratik yiyecekler hazırlayarak katkı maddelerinden arınmış, güvenilir ve sağlıklı yiyecekler tüketme konusunda hassastır.  Bu kişiler tüketecekleri yiyecekleri kendileri seçerek pişirmek ve yemek isterler. İşte bunun için birçok insan malzeme alma konusunda Kasera’yı tercih ederek yiyeceklerini güvenilir yerlerden alma konusunda hassas davranmaktadır. 

Kasera’nın satışa sunduğu tereyağları farklı özelliklere ve lezzetlere sahip yağladır. Anadolu’nun her yöresinden getirilen tereyağları burada müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Kaliteli ve kullanım süresine dikkat edilerek satışa sunulan tereyağları arasında mandıra tereyağları bulunmaktadır. Doğal ortamında hijyen koşullarına uygun olarak üretimi yapılan mandıra tereyağları kaliteli ürünler olarak birçok kişi tarafından beğenilerek alınıp tüketilmektedir. İnek, keçi, koyun ya da manda sütünden üretilen mandıra tereyağları, yüksek besin değerine sahiptir yağlardır. Mandıralarda yayıkta çalkalanan sütten yapılan mandıra tereyağları yüksek besin değerleri içerdiğinden genç ve yetişkinler için tavsiye edilen bir yağ çeşididir.

Uygun Fiyatlı Tereyağı

Tereyağı fiyatlarının belirlenmesinde yağın içerisindeki süt oranının, gramajının, içine konulduğu ambalajın çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Yağın fiyatından en etkili olan şey yağın kalitesi olsa da diğer unsurlar da yağın size sağlıklı bir şekilde ulaşmasını sağlaması açısından önemli olmaktadır. Kaliteli ve güvenilir markaların sunduğu tereyağlarının fiyatları incelendiğinde uygun fiyatlar olarak sunulduğu görülmektedir. Organik ve kaliteli besinler almaya özen gösteriyorsanız bunun için yüksek lezzetlere sahip sağlıklı gıda maddelerini satın almanız uygun olacaktır. Bu şekilde yaparak sağlıklı beslenebilir ve bedeninizi koruyabilirsiniz. 

Tereyağlarının satışı ve tüketimi konusunda da bu şekilde düşünen müşteriler Kasera ile iletişim halinde olmaktadır. Buradan satın alacağınız yiyecek ürünleri konusunda emin olabilirsiniz. Ayrıca İçerdiği A ve D vitaminleri ve yüksek kalsiyum oranı sayesinde sağlığınızı destekleyen tereyağlarını sağlıklı ortamlardan satın alarak tüketmiş olursunuz. Günlük yaşamınızda sağlık kalmak için tereyağını belli oranlarda tüketmeniz tavsiye edilmektedir. Aşırıya kaçmadan sağlıklı bir tüketim için kaliteli ürünleri en uygun fiyat seçenekleri ile satın alabilirsiniz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR