ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kasera ile Temel Gıda Ürünlerini Keşfedin

İnsanların günlük hayatta beslenmek için yemeklerin yapmada kullandıkları gıdalar temel gıdalardır. Günlük hayatta kişilerin ihtiyaç duyduğu pek çok gıda ürünü bulunmaktadır. Bu gıdalar arasında yemek yapmak için kullanılan temel malzemelerin yanında kahvaltılık malzemeler de bulunmaktadır. Temel gıdalar düzenli olarak yapılan alışverişlerde alınarak günlük tüketilmektedir. Temel gıdaların seçimi kişilerin yemek kültürlerine göre de farklılık göstermektedir. Yağ, un, pirinç, ekmek, salça, bulgur, makarana gibi ürünler temel gıda ürünleri olarak kabul edilebilir.

Bunların yanında kahvaltılık olarak değerlendirilebilecek olan tereyağı, bal, peynir, zeytin, yumurta temel gıda ürünleri arasında yer almaktadır. Bu ürünleri satın almak ve tüketmek için kaliteli yerlerden alışveriş yapmak uygun olacaktır. Böylece alınan ürünler güvenerek tüketilebilir. Kasera bu alanda sizlere en kaliteli ve lezzetli temek gıda ürünlerini sunmaktadır. Buradan yapacağınız alışveriş ile sofralarınız şenlenecek.

En Çok Tercih Edilen Temel Gıda Ürünleri

Günlük hayatta pek çok kişinin tercihleri arasında yer alan temel gıda ürünlerin bulunmaktadır. Bu ürünlerin birçoğu tüm evlerde aynı şekilde satın alınırken belli bir kültürü yansıtan farklı gıda ürünlerini satın alanlar da bulunmaktadır. Temel gıda ürünleri arasında pek çok farklı ürüne rastlayabiliriz. Bunun sebebi yöresel yemeklerin farklılığı ve kullanılan malzemelerin değişmesi olarak gösterilebilir. Bu açıdan bakıldığında süt ürünleri, pek çok kişinin kullandığı ve sıklıkla tükettiği ürünler arasında yer almaktadır. Süt ürünlerinin tüketimi sağlık açısından önemli olduğundan dolayı düzenli tüketilen temel gıda olarak düşünülebilir.

Bunun yanında en çok tüketilen temel gıda ürünler arasında kahvaltılıklar, kuru bakliyat, makarna, sıvıyağ, şeker, un, salça gibi ürünler bulunmaktadır. Bunların satın alınması ile insanlar günlük öğünlerini hazırlayıp yiyebilmektedir. Temel gıda ürünleri sayesinde insanlar kahvaltıda ve diğer öğünlerde yemeklerini rahatlıkla yapabilmektedir. 

Temel Gıda Fiyatları

Yemek hazırlamak için yapılan alışverişlerde alınan ürünlerin fiyat seçenekleri incelendiğinde bu fiyatların aynı ürün için çok farklı şekillerde sunulduğunu görebiliriz. Bu konuda öncelikle temel gıda ürünlerinin satın alınacağı yerin belirlenmesi ve kaliteli ürünün uygun fiyata alınması söz konusu olmalı. Bu ürünler her evde bulunması gereken ürünler olarak bilinmektedir. Kuru bakliyattan atıştırmalıklara kadar birçok kalemde gıda ürünleri için liste çıkarılabilir. Bu listede yer alan ürünlerin fiyatları markalarına ve kalitesine göre değişebilmektedir. Aynı ürün farklı markalar tarafından farklı fiyata satışa çıkarılabilir. Bu sebeple temel gıda alışverişlerinde biraz dikkatli olmakta fayda bulunmaktadır. 

Temel gıdaların satın alındığı noktalarda fiyatların ürünün türüne göre uygun şekilde sunulması gerekmektedir. Çok yüksek fiyatlar vatandaşın alım gücünü etkileyecektir. Temel gıda alışverişinin düzenli olarak yapılması ve evde bu gıdaların bulunması mümkün olmalı. Yemek yapılacağında veya kahvaltıda bu ürünler sofralarda yerini alacaktır. Kahvaltılıklar ve diğer temel gıda ürünleri için Kasera’yı inceleyebilirsiniz.

Temel Gıda Ürünleri Neyi Kapsar?

Temel gıda ürünleri denildiğin akla kişinin gün içerisinde mutlaka tüketmesi gereken ve tüketmediğinde aç kalacağı ürünler gelmektedir. Bu konuda öncelikle şunu bilmek gerekir ki evlerde düzenli olarak yapılan alışverişlerde alınması gereken ve gün içinde yapılan yemeklerde kullanılan ürünler bu ürünler arasında yer almaktadır. Temel gıda ürünleri maddi durumu en düşük olan ailelerin bile evinde mutlaka bulunmalı. Bu ürünler şu şekilde sıralanabilir:

 • Et ürünleri

 • Balık ürünleri

 • Peynir çeşitleri

 • Zeytin

 • Yumurta 

 • Yağ çeşitleri

 • Çay

 • Şeker

 • Un 

 • Süt

 • Pirinç

 • Sebze ve meyveler

 • Nohut, bulgur, kurufasulye, makarna, mercimek, irmik vs gibi bakliyat ürünleri

Bu ürünlerin bulunduğu evde yemek yapılarak insanlar karnını doyurabilir. Bu ürünlere ek olarak alışkanlıklara göre ve yemek kültürüne göre temel gıdalara eklemeler çıkarmalar yapılabilmektedir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR