ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Süt ve Yoğurt

Hayvansal besinler arasında insanların en çok tükettiği ürünler arasında süt ve yoğurt bulunmaktadır. Süt farklı hayvanlardan elde edilmektedir. İnek, koyun, manda, keçi, deve gibi hayvanlardan elde edilen süt tek başına tüketilebilmektedir. Bunun yanında süt ürünleri olarak bilinen peynir ve yoğurt olarak da işlenerek süt tüketilebilir. Süt ve yoğurdun her insan için besin değeri yüksek olmakla birlikte özellikle çocuklar için çok önemlidir. Bebek ve çocukların sağlıklı bir şekilde büyümeleri için gerekli vitaminleri barındıran sütün içinde folik asit bulunmaktadır. Protein açısından çok zengin olan inek sütü vazgeçilmez besin öğelerimiz arasında yerini almıştır. 

Süt içerisinde A,B, D vitaminleri açısından zengin olan inek sütünün içeriğinde yoğun kalsiyum da kemikler için çok faydalıdır. Çocukların ileride sağlam kemik yapısına sahip olması için de çeşitli yaş gruplarında da süt tüketimi özellikle bağışıklığı düşük yaşlılarda tüketilmeli. Süt ve yoğurdun düzenli olarak tüketilmesi ilerleyen zaman dilimlerinde yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmektedir. Süt ve yoğurt ürünlerinin sağlıklı bir şekilde tüketilebilmesi için bu ürünlerin bilinen markalardan alınması gerekmektedir. Kasera bu konuda sizlere en kaliteli, sağlıklı ve en geniş ürün seçeneğini sunmaktadır. 

Süt ve Yoğurt Satışı

Süt ve yoğurt alacağınız ortamın temiz olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Süt satışında iki çeşit süt satışı söz konusu olmaktadır. Süt günlük süt olarak ve pastörize süt olarak satışa sunulmaktadır. Günlük sütün kısa sürede satılması söz konusudur yoksa bozulacaktır. Kutu süt olarak satışa sunulan sütlerin ise paket açılmadığı sürece uzun süre soğuk ortamda bozulmadan kalabilmesi söz konusu olmaktadır. Süt satın alındığında günlük sütlerin kaynatılarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Kutuda satışa sunulan pastörize sütler ise kaynatılmadan tüketilebilir.

Yoğurt satışında ise süzme yoğurt ve kutuda mayalanış yoğurtlar olarak satışa sunulmaktadır. Yoğurtların da farklı sütlerden yapılan çeşitleri bulunmaktadır. Manda yoğurdu bu yoğurtlardan biridir. Yoğurtlar ayrıca tava yoğurdu, kaymaklı yoğurt, yağsız light yoğurt olarak farklı şekillerde satılması söz konusu olmaktadır.

En İyi Süt Kasera’da    

Süt satın alacağınız yerin ve satın alacağınız markanın bilinenler arasında yer almasına özen göstermelisiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta satın aldığınız sütün temiz olduğundan emin olmanızdır. Kasera olarak süt ve süt ürünleri konusunda çok hassas bir çalışma yapılmaktadır. Satışa sunulan tüm ürünlerde olduğu gibi süt ürünlerinde de üst düzeyde kalite ve hijyen şartları göz önünde bulundurulmaktadır.

Kasera’da satışa sunulan süt ürünleri arasında bulunan yoğurtlarda manda ve inek sütünün karışımı ile yapılan yoğurtları görebilirsiniz. Ayrıca keçi sütünün satışı da söz konusu olmaktadır. Süt ürünleri konusunda Kasera güvenle alışveriş yapabileceğiniz hizmetler sunmaya devam etmektedir.

Önemli Faydaları Olan Badem Sütleri

Son zamanların trendleri olarak karşımıza çıkan badem sütü birçok beslenme listesinde yerini akmış durumdadır. Sağlıklı alternatiflerden biri olarak tüketilen badem sütü vegan beslenenler tarafından özellikle tercih edilmektedir. Bu sütün hayvansal özelliği bulunmadığı için birçok kişi çok daha sağlıklı olduğu için bu sütü tercih edilmektedir. Badem sütünün faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Kolesterol içermez

  • Besin değerleri zengindir

  • Kas gelişimine katkıda bulunur

  • Kalorisi azdır

  • Bağışıklık sistemini güçlendirir

  • Cilt dostudur

  • Kolayca hazırlanabilir

  • Sindirimi kolaydır

  • Göz sağlığına katkıda bulunur

Badem sütü sağlıklı beslenmeyi tercih edenler için hayvansal sütlere tercih edilebilir.

Sağlıklı Beslenmesini Vazgeçilmezi Soya Süt

Sağlıklı beslenme konusunda hassas davrananlar çeşitli bitkisel ürünleri tercih etmektedir. Bu bitkisel ürünler arasında dünya mutfağından çeşitli tatlar da bulunmaktadır. Asya mutfağından almış olduğumuz soya sütü yüksek besin değerine sahiptir. Soya fasulyesinin ıslatıldıktan sonra öğütülmesi ve süzülmesi ile soya sütü elde edilmektedir. Bu sütün dünya üzerinde çok geniş bir kullanım alanının bulunduğu bilinmektedir. Ülkemizde de bu süt çok yoğun olarak kullanılmaya başlamıştır. 

Protein bakımından çok zengin olan bu sıvı tatlılarda, hamur işlerinde kullanılmaktadır. İnek sütüne alternatif olarak bu sütün kullanılması tercih edilmektedir. Laktoz intoleransına sahip kişiler ve vegan beslenenler tarafından özellikle tercih edilmektedir. 

Süt ve Yoğurt Fiyatları 

Süt ve yoğurt ürünlerinde fiyat farklılığı bulunabilmektedir. Süt markasına ve yağ oranına göre farklı fiyatlara satılabilmektedir. Bu fiyat farklılığı sütün çeşidine göre de değişmektedir. İnek sütü, keçi sütü farklı fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Bunun yanında yoğurtlar da yağlı olmasına, tava yoğurdu olmasına, kaymaklı olmasına, manda yoğurdu olmasına, süzme yoğurt olmasına göre farklı fiyat seçenekleri ile kullanıcılarına sunulmaktadır.

Sayısız Faydası Olan Yoğurtlar

Yoğurt, birçok insanın günlük yaşamında mutlaka tükettiği bir gıda türüdür.  Yoğurt hemen hemen tüm yemeklerin yanında tüketilebilmektedir Ayrıca diyet yapanların listesinde de yoğurt mutlaka bulunmaktadır.  Yoğurt farklı hayvanların sütlerinden yapılabilmektedir. Sütün kaynatılıp mayalanması ile yoğurt oluşmaktadır. Yoğurt farklı türlerde olabilir. Süzme, kaymaklı; tam yağlı, az yağlı, yağsız yoğurt gibi farklı çeşitlerde yoğurtlar bulunmaktadır. Bunların yanında yoğurdun içerisinde bulunduğu kaplara göre de farklılık gösterir. Cam, plastik, metal olmak üzere farklı paketleme seçenekleri bulunmaktadır. 

Manda Yoğurdu

Manda yoğurdu iyi bir protein kaynağı olarak bilinmektedir. Manda sütünün protein, vitamin inek sütüne göre daha yüksek olduğu bilinmektedir. Manda yoğurdu içerisinde B12 vitamini ve aynı zamanda doğal antibiyotik özelliği göstermektedir.  Ayrıca bu yoğurdun bağırsak ve sindirim sistemini düzenleme etkisi de bulunmaktadır.

Keçi Yoğurdu    

Keçi yoğurdunun her yıl ayrı bir faydasını ortaya çıkmaktadır. Keçi yoğurdu cildi pürüzsüz hale getirmektedir. Saçlara parlaklık kazandırmaktadır. Keçi yoğurdu kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. Bu özelliğinin sebebi bu yoğurdun açlık hissini ortadan kaldırmasıdır.

En iyi Yoğurt Markaları

Ülkemizin her bir noktasında hayvancılık yapıldığı için bu bölgelerde mandıralar ve işletmeler bulunmaktadır. Bu işletmeler kendi markalarını ortaya koymaktadır. En iyi yoğurt markaları arasında Türkiye geneli satışa sunulan ve çok bilinen markalar yer almaktadır. Bunun yanında yöresel olarak üretim yapan ve çok beğenilen yoğurt markaları da bulunmaktadır. En iyi yoğurt markalarının belirlenmesinde müşterilerin beğenisini kazanan markalar bulunmaktadır. 

Yoğurdu Hangi Besinle Tüketmeli

Yoğurt yemeklerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Yemeklerin yanında tüketilen yoğurt özellikle bazı besinlerle birlikte tüketildiğinde çok daha sağlıklı olmaktadır. Yoğurdun birlikte yenilmemesi gereken besinler bilinmektedir. Bu besinler meyveler, peynir, yumurta, balık, sıcak içecekler, et, süt, patlıcangiller yoğurtla birlikte tüketilmemeli. Yoğurdun gece yatmadan önce tek başına yenmesi önerilir. Kalsiyum açısından zengin olan yoğurt mide fonksiyonlarını geliştirmektedir. Havuç gibi sebzelerle tüketildiğinde bir vitamin deposuna dönüşmektedir. Yoğurt sebzelerde yer alan fiberler kalsiyum emilimini hızlandırmaktadır. Yani yoğurdun ne faydası varsa sebzeyle yediğinizde iki katına çıkmaktadır. 

Yoğurdun Faydaları

Yoğurt insan bedenine çok yararlı bir besindir. Bu sebeple her yaştan insanın yoğurdu bolca tüketmesi gerekmektedir. Yoğurtta bulunan kalsiyum yağ yakımını da hızlandırmaktadır. Yoğurt ayrıca potasyum, fosfor, riboflavin, iyot, çinko, A, E ve B vitaminlerine sahiptir. Bu özellikleri yoğurdu gastrointestinel bozukluklara, hipertansiyona yol açan kötü kolesterol ve kalp-damar hastalıklarına karşı güçlü bir koruyucu haline getirmektedir. Vücut direncini arttıran yoğurdun faydaları saymakla bitmemektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR