ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

İthal Peynirler

Ülkemizde çok çeşitli peynirler bulunmaktadır. Peynirlerin yörelere göre ve farklı damat tatlarına göre çeşitli şekillerde sunulması söz konusudur. Bunun yanında ithal peynirler de ülkemizde kullanılmaktadır. Bu peynirlerin tadı birçok insana farklı olarak gelse de özellikle yemeklerde ve soslarda kullanılmak üzere bu peynirler sunulmaktadır. 

İthal peynirlerden bazıları artık bizim damak tadına da yerleşmiştir. Parmesan, Maasdam, Le Gruyere, Rokfor,

Yemek Tariflerinde Kullanacağınız Peynir Türleri

Yemeklerde birçok malzeme bir araya getirilmektedir. Bazı yemeklerde peynir kullanılmaktadır. Bu yemekler peynirli makarna, pizza gibi yemeklerdir. Bunun yanında birçok yemeğe, çorbaya, sos tat katması için peynir çeşitleri eklenmektedir. Yemeklerde kullanılan lezzet bakımından çok yüksek özelliklere sahip olan peynirler şu şekilde sıralanmaktadır:

Philadelphia

Süt ve kremanın karıştırılmasıyla elde edilen yumuşak tatlı bir peynir çeşididir.  Bu peynir kahvaltılarda kolayca ekmek üstüne sürerek yenilmektedir. Ayrıca bu peynir kek ve tatlıların içine de konulmaktadır.

Gouda Truffle

Trüf mantarlı gouda peyniri olarak bilinen bu peynir en özel peynirlerden biridir. Bu Hollanda peyniri siyah trüf, porçini mantarı ve çemen gibi kaliteli malzemelerle bir araya getirilerek tüketilmektedir. Ayrıca çeşitli yemekleri lezzetlendirmek için de kullanılmaktadır.

Manchego

İspanya’da yapılan ve koyun sütünden yapılan sert bir peynirdir. Bu peynir tam 6 ay dinlendirildikten sonra sofralarda yerini almaktadır. Sadece kahvaltılarda değil bu peynir sandviçlerde ve çorbalarda da kullanabilmektedir.

Maasdam Peyniri 

Hollanda peyniridir. Pastörize edilmiş inek sütünden yapılmaktadır. 4-12 haftada olgunlaşmaktadır. Rengi turuncuya yakındır. Fırın makarnalar, güveçler, çorbalar ve tostlarda eritilerek kullanılmaktadır.

Ranclette

İsviçre ve Fransa'ya özgü bir peynir çeşidi olup raklet peyniri olarak da bilinmektedir. Isıtılarak tüketilen bu peynirin eriyen kısımları kazınarak alınır ve yemek yapımında kullanılır. İnek sütünden elde edilen bu peynir yarı sert bir kıvamdadır.

Gorgonzola

Küflü bir İtalyan peyniridir. Yarı yağlı ve yarı sert bir peynir çeşididir. Kendine has bir kokusu ve lezzeti bulunan bu peynirler küp küp kesilerek aperatif olarak servis edilmektedir. Salatalarda, hamburgerlerde ve yemek soslarında kullanılmaktadır.

Parmesan

İtalya’nın kuzeyindeki Parma adlı şehrinde üretilmeye başlandığı için bu şehrin adını almıştır. Çok sert ve açık sarımsı rengi olan bu peynir makarna, salatada kullanılmaktadır. Ayrıca Carpaccio’nun üzerine serpilip risottoya ilave edilebilmektedir.

Cheddar

İngiltere kökenli bir peynir olup turuncuya yakın bir rengi bulunmaktadır. Hafif ekşi bir tadı olan bu peynir yağlı ve sert bir peynir çeşididir. En az 1 yıl olgunlaştırılmış olan cheddar çok daha lezzetlidir. Pizza, sos ve suffle için, hamburgerlerde, tost ve sandviçlerde kullanılmaktadır. 

Gouda

Hollanda peyniridir. Yumuşak, kremamsı bir dokusu bulunmaktadır. Lezzeti hafif olup ısındıkça uzamaktadır. Pizza ve sandviçlerle kullanılmaktadır.

Kahvaltılarınızı Süsleyen Peynirler: Kasera’da

Lezzetli peynirleri güvenilir bir markanın üretimi ile almak birçok kişi için tercih edilen durumdur. Peynir çeşitlerini inceleyerek uygun fiyat seçenekleri ile satın almak isteyenler Kasera’yı tercih edebilir. Peynir bizim kültürümüzde çok önemsenen bir gıda ürünüdür. Peynir kahvaltıların vazgeçilmezidir. Bu sebeple kahvaltılık ürünler arasında peynir mutlaka yer bulunmaktadır. 

Son yıllarda ithal peynirlerde yemeklerde ve kahvaltılarda çokça kullanılmaya başlamıştır. Bu peynirler aynı zamanda birçok tatlıda da kullanılmaktadır. Peynirlerin satın alınırken özellikle saklama koşullarına uygun olarak saklandığından emin olmanız gerekmektedir. Böylece sağlıklı bir gıdayı çok daha sağlıklı bir şekilde tüketmiş olursunuz. Özellikle yabancı ülkelere ait peynirlerde peynirlerin lezzetini ve doğal halini koruması için bu saklama koşullarına çok dikkat edilmeli. İşte Kasera bu konuda sizlere yardımcı olacak hizmetleri sunmaktadır. 

Gramajlarına Göre Peynir Türleri

Peynir satın almak istediğinizde öncelikle kilo ile alışveriş yapabilirsiniz. Bunun yanında farklı kalıplar şeklinde üretilen peynirler de bulunmaktadır. Teneke olarak satışa sunulan peynirlerde bu peynirlerin gramajı 10-30 kilogram arasında değişmektedir. Bunun yanında tekerlek olarak satışa sunula peynirlerin ağırlıkları ise 10-70 kilogram arasında değişmektedir. Bu şekilde toplu olarak peynirlerin satın alınması söz konusu olabilmektedir.

Bunun yanında burgu, top, küp, misket, örgü şeklinde satışa sunulan peynirlerde gramajlar çok daha küçük olarak sunulmaktadır. Farklı gramajlar olarak hazırlanan paketler farklı boyutlarda satışa sunulmaktadır. Bu şekilde hazırlanması sayesinde insanlar ihtiyaçlarına göre farklı gramajdaki peynirleri alabilmektedir. Bu şekilde küçük paketler hazırlanmasının bir sebebi de peynirlerin kısa sürede bozulacak özellikte olmasıdır. Açıldığında kısa sürede tüketilmesi gereken bu peynirler açılıp hemen tüketilebilmektedir. Peynirlerin tüm çeşitlerinin fiyatı kilo ile almaya uygun olmadığı için insanlar bütçesine uygun olarak bu peynirlerden az gramajda satın alabilmektedir.

İthal Peynirlerin Zengin Aromaları ve Tadları

İthal peynirlerin zengin aromaları ve tatları, yemeklere özel bir lezzet katar ve atıştırmalık olarak da tüketilebilir. Peynir tabağı, bu peynirlerin farklı lezzetlerini keşfetmek için mükemmel bir yoldur. İthal peynirler, protein ve kalsiyum açısından da zengindirler ve sağlıklı bir beslenme için önemli bir kaynak olabilirler. 

 

En Lezzetli Peynirler: Kasera’da

Gıda alanında alışveriş yapacağınız yerlerin güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Bu konuda Kasera güvenilir hizmetleri ile sizlere aradığınız lezzetleri sunmaktadır. Bu lezzetler arasında yer alan peynir çeşitleri konusunda Kasera sizlere peynir çe şarküteri ürünlerini sunmaktadır. Kaliteli ve uygun fiyatlı olarak sunulan gıda maddeleri arasında kaliteli ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.

Kasera şarküteri ürünleri arasında yer alan ithal peynirler uygun fiyat seçenekleri ile satışa sunulmaktadır. Farklı gramajlarda sunulan ithal peynirler kahvaltıların yanında yemeklerde de kullanılmaktadır. Lezzetli sandviçler, soslar hazırlanması için bunun yanında çorbalarda, makarnalarda, pizzalarda peynirler kullanılmaktadır. Bütün peynir çeşitlerine ve şarküteri ürünlerine Kasera güvencesi üle ulaşabilirsiniz.

İthal Peynirlerin Yüksek Kalitesi Ve Lezzeti

nirlerin lezzeti ise, onların zengin aromalarına ve tatlarına bağlıdır. Bu peynirler, uzun süre olgunlaştırıldıkları için, özel lezzet ve aromalara sahiptirler. Özellikle, üretildikleri bölge ve ülkelerin iklimi ve coğrafyası, peynirlerin lezzeti ve aroması üzerinde büyük etkiye sahiptir.

İthal peynirler, farklı tat ve aromaları ile peynir severlerin damak zevklerine hitap eder. Örneğin, İtalyan Parmesan, İsviçre Emmental, Hollanda Gouda, Fransız Roquefort, İngiliz Cheddar gibi peynirler, kendine özgü tat, aroma ve dokuları ile bilinirler.

Peynir ve Peynir Çeşitlerini Yemek Tariflerinde Kullanın

Peynirlerin farklı lezzetleri bulunmaktadır. Bu lezzetler kahvaltı sofralarında yer aldığı gibi yemekleri de lezzetlendirmek üzere kullanılmaktadır. Her peynir herkesin damak tadına uygun olmadığı için kişiler kendi damak tadına uygun olan peynirleri seçerek tüketmektedir. Peynirlerin yağ, tuz ve sertlik seviyeleri birbirinden farklılık göstermektedir. Bu farklılık kişinin hoşlandığı lezzeti yakalaması mümkün hale getirmektedir. Bu ürünlerin, geleneksel olanları dışında evrensel olarak tüketilen seçenekleri olarak ithal peynirler de bulunmaktadır. Beyaz peynir olarak üretilen inek peyniri herkes tarafından tüketilebilir fakat gorgonzola, mozzarella, mascarpone gibi çeşitli ülkelerin peynirlerini sınırlı sayıda kişi severek tüketmektedir. Bu peynir arasında makarnalarda, soslarda, çorbalarda kullanılan peynirler de bulunmaktadır. Bu peynirlerin kullanılması ile yemekler çok lezzetli hale gelmektedir.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR