ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kasera Et Şarküteri

Şarküteri çok çeşitli ürünlerin satışa çıkarıldığı yerlerdir. Bu alanlarda öncelikle kahvaltılık ürünlerin satışı yapılmaktadır. Peynir, zeytin, bal, pastırma, sucuk gibi birçok ürüne buralardan ulaşarak satın alabilirsiniz. Şarküterilerde karışık ürünlerin satışı yapılabileceği gibi sadece et ürünleri de satılabilir. Bazı şarküterilerde reyonlar olarak kahvaltılık, et reyonları ayrı şekillerde düzenlenmiştir. Et şarküteri denildiğinde akla et ürünlerinin satışının yapıldığı noktalar gelmektedir. Bu yerlerde özellikle işlenmiş et ürünleri bulunmaktadır. Pastırma, sucuk, kaliteli sosis, salam, kurutulmuş et, füme dil, kavurma, jambon gibi çok çeşitli ürünler yer almaktadır.

Et ürünlerinin sağlıklı şekilde tüketilmesi konusunda Kasera Et Şarküteri’den alışverişinizi yapmanız tavsiye edilmektedir. En kaliteli et şarküteri ürünlerini uygun fiyata ve özel paketleme seçenekleri ile satın alabilirsiniz. Et ürünleri ve diğer ürünlerde alanında en kaliteli gıda maddelerinin satışı yapılmaktadır. Et şarküteri kısmında şu ürünlerin en kaliteli olanlarına ulaşabilirsiniz:

Kasera Et Şarküteri Ürünleri Nelerdir

Pastırma

Pastırma ülkemizde birçok yöre yapılan bir et ürünüdür. Bu üründe etin ve baharatın birlikte kurutulması ile ortaya çok lezzetli bir tat çıkmaktadır. Protein deposu olan bu et ürünü sağlığa uygun malzemeler kullanılarak yapıldığında oldukça sağlıklı bir ürün olarak rahatlıkla tüketilebilir. Kuru fasulye, makarna, paçanga böreği ve yumurta gibi gıdalarla birlikte lezzetli yemekler ortaya çıkarılabilir. Pastırma yapılışı ve lezzetlendirilmesi için çok emek verilen bir ürün olduğu için fiyat olarak biraz yüksek fiyata satışa sunulmaktadır.

Sucuk

Etin işlenmesi ile ortaya çıkan en lezzetli haline sucuk diyebiliriz. Sucuğun farklı şekillerde olanı bulunmaktadır. Şekil farklılığının yanında içine konulan maddeler ve baharatlar olarak da sucuklar farklı şekillerde sunulabilir. Acılı, acısız, baton, parmak, dilimli şekilde sucuk satın alabilirsiniz. Özellikle kahvaltılarda yumurta ile yapılabilir. Ayrıca tost yaparken kullanabilirsiniz.  Pikniklerde mangalda yapılarak çok sık tüketilmektedir.

Füme Et

İşlenmiş etin bir çeşidi olan füme et bizim kültürümüzü yeni yeni yerleşen ürünler arasında yer almaktadır. Füme et veya tütsülenmiş et kırmızı et, beyaz et, balık eti ile yapılabilmektedir. Tütsüleme işleminin yapılması ete lezzet katmaktadır. 

 Kırmızı Et Zararlı mı?

Her çeşit yiyecek ve içecek aşırıya kaçıldığında zararlı hale gelmektedir. Kırmızı et de diğer gıda maddeleri gibi yeteri kadar tüketildiğinde oldukça yararlıdır. Kırmızı etin faydalarına bakıldığında şunlar sıralanabilir:

  • Protein, demir, çinko, selenyum ve B12 vitaminine sahiptir

  • Kreatin açısından zengin bir gıda olduğunda beyin sağlığı için yararlıdır.

  • B6 ve B12 vitaminlerini içerdiği için hafızayı kuvvetlendirir.

  • Haşlama olarak yapıldığında bağırsak sağlığını düzenleyici etkisi vardır.

  • Kemikleri kaynatıldığında enfeksiyonlara karşı vücudu korur., iltihapları azaltır ve eklem ağrılarını önler, sindirimi kolaylaştırır ve vücut üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.

  • Sağlıklı saçlar ve aydınlık bir cilt için tüketilmeli

Kırmızı et düzenli olarak ama aşırıya kaçmadan tüketilmeli. Bu şekilde tüketilmesi vücut için oldukça yararlıdır. 

Fazla Kırmızı Et Tüketimi Bakın Neye Sebep Oluyor?

Kırmızı et her yaştan insanın belli bir oranda tüketmesi gereken bir gıdadır. Kırmızı etin çok tüketilmesi bazı sıkıntılar yaşanmasına sebep olabilir. Fazla kırmızı et tüketimi birçok hastalığa sebep olmaktadır. Kırmızı etin doymuş yağ ve sodyum içeriği yüksek olduğu için aşırı tüketilmesi durumunda obezite, kardiyovasküler hastalıklar, felç, tip-2 diyabet gibi hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Ayrıca yüksek oranda protein alımı idrarda kalsiyum seviyesinin artmasına, dokuların tahrip olmasına, böbrek ve karaciğerlerin aşırı çalışmasına sebep olabileceği için bedeni zorlamaktadır. Taze et ve işlenmiş kırmızı ettin tüketilmesi hastalık kapma riski demektir. Bu kişilerin kolorektal kanser olmak üzere kanserlere yatkın hale gelebilmesi demektir. 

Kasera Et Şarküteri Fiyatları

Et şarküteri ürünleri farklı markalar tarafından farklı ürün seçenekleri olarak tüketicilerin hizmetine sunulmaktadır. Bu ürünlerin farklı fiyat seçenekleri ile sunulmasında markaların farklı olmasının ve bu markaların sunduğu ürünlerin kalitesinin farklı olmasının rolü bulunmaktadır. Şarküteri ürünlerini satın alacağınız zaman ürünleri özenle seçerek satın almalısınız. Şarküteri fiyatları oldukça değişken fiyatlara sahip bulunmaktadır. Bu alandaki gıdaların seçenekleri çok çeşitli olduğundan fiyatların değerlendirilerek kaliteli ürünlerin alınması sağlanmalı. Besleyici ve lezzetli olan bu yiyeceklere rahatlıkla ulaşabilmeniz Kasera ile mümkün olmaktadır.  Kaliteli ürünleri uygun fiyata almak için Kasera’yı ziyaret edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR